Profesjonalne leczenie otyłości

Chirurgiczne leczenie otyłości

Endoskopowa gastroplastyka rękawowa to najnowocześniejsza metoda chirurgicznej walki z otyłością. Wyposażony w specjalny system do szycia endoskop wprowadzany jest przez usta do żołądka pacjenta. Lekarz wykonuje serię szwów w ścianie żołądka i następnie zaciąga je, zwężając tym samym żołądek. Zmniejszenie objętości żołądka powoduje, że pacjent czuje się nasycony nawet po małym posiłku. W efekcie spożywa mniej kalorii i łatwiej jest mu stosować się do zasad zdrowego żywienia. Pozwala to na skuteczną i długotrwałą redukcję masy ciała.

Największą zaletą tej metody jest jej bezpieczeństwo. Zabieg wykonywany jest endoskopowo, nie trzeba więc nacinać powłok brzusznych. Ponieważ efekt zmniejszenia żołądka osiągnięty zostaje dzięki sfałdowaniu jego ściany, nie ma konieczności usuwania części żołądka, jak ma to miejsce w przypadku konkurencyjnych metod. Minimalnie inwazyjny charakter zabiegu skraca czas hospitalizacji i pozwala na szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Dzięki małej inwazyjności endoskopowemu zwężaniu żołądka poddane mogą zostać również osoby, których nie zakwalifikowano do innych typów operacji bariatrycznych.

Leczenie otyłości przez SOWMED ma charakter kompleksowy. Obok zabiegu chirurgicznego oferujemy również wsparcie ze strony dietetyka i psychologa. Dzięki temu pacjent będzie mógł trwale zmienić swoje nawyki żywieniowe i rozpocząć nowy – zdrowy – etap w swoim życiu.

Zabieg

Dietetyk

Wsparcie psychologa i motywatora