Profesjonalne leczenie otyłości

Chirurgiczne leczenie otyłości - Poznań

Endoskopowa gastroplastyka rękawowa

Endoskopowa gastroplastyka rękawowa to chirurgiczne leczenie otyłości należące do najskuteczniejszych i najbardziej nowoczesnych metod. Doktor Aleksander Sowier wykonał pierwszy w Polsce zabieg tego typu jesienią 2017 roku w szpitalu Miejskim im. Franciszka Raszei w Poznaniu. Operacja polega na wprowadzeniu specjalnego endoskopu przez usta pacjenta, który umożliwia zmniejszenie żołądka przez przełyk – bez ingerencji w powłoki brzuszne. Lekarz wykonuje serię szwów w ścianie żołądka i następnie zaciąga je, zwężając tym samym żołądek. Zmniejszenie objętości żołądka powoduje, że pacjent czuje się nasycony nawet po małym posiłku. W efekcie spożywa mniej kalorii i łatwiej jest mu stosować się do zasad zdrowego żywienia. Pozwala to na skuteczną i długotrwałą redukcję masy ciała.

Endoskopowe zmniejszanie żołądka

Chirurgia otyłości z wykorzystaniem tej metody jest przede wszystkim bezpieczna. Zabieg wykonywany jest endoskopowo, bez choćby najmniejszego nacięcia. Ponieważ zmniejszanie żołądka odbywa się dzięki sfałdowaniu jego ściany, nie ma też konieczności usuwania części żołądka, jak ma to miejsce w przypadku konkurencyjnych metod. Minimalnie inwazyjny charakter zabiegu skraca czas hospitalizacji i pozwala na szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Dzięki małej inwazyjności endoskopowemu zwężaniu żołądka poddane mogą zostać również osoby, których nie zakwalifikowano do innych typów operacji bariatrycznych.

Kompleksowe leczenie otyłości

Bariatria jest dziedziną medycyny, w której bada się oraz analizuje przyczyny nadwagi, a także opracowuje się sposoby na leczenie otyłości.
Zespół specjalistów SOWMED z Poznania świadczy w pełni profesjonalne i kompleksowe usługi w tej kwestii. Obok zabiegu chirurgicznego (tj. endoskopowe zmniejszanie żołądka) oferujemy również wsparcie ze strony dietetyka i psychologa. Dzięki temu pacjent będzie mógł trwale zmienić swoje nawyki żywieniowe i rozpocząć nowy – zdrowy – etap w swoim życiu. Serdecznie zapraszamy na konsultację, podczas której lekarz pozna lepiej sytuację pacjenta, a następnie, na podstawie przeprowadzonego wywiadu oraz serii badań, opracuje indywidualnie dopasowany plan leczenia.

Zabieg

Dietetyk

Wsparcie psychologa i motywatora

Nasze lokalizacje

Poznań
Sowmed Szpital Raszei – Oddział Chirurgii Ogólnej, Minimalnie Inwazyjnej i Urazowej
ul. Mickiewicza 2
60- 834 Poznań
Poznań
Główna siedziba firmy
ul. Jeżycka 38/40
60-865 Poznań