4. miejsce w ogólnopolskim rankingu

4. miejsce w ogólnopolskim rankingu

Praca doktora Aleksandra Sowiera oraz współpracującego z nim zespołu chirurgów została znów doceniona w skali krajowej.

Gazeta Wyborcza opublikowała niedawno ogólnopolski ranking placówek szpitalnych specjalizujących się w leczeniu nowotworów. Raport zawiera dane dotyczące zabiegów onkologicznych wykonanych w szpitalach w 2018 roku.

W artykule czytamy min. o tym, że coraz lepiej leczymy w Polsce raka trzustki (a są to bardzo trudne zabiegi). Oddział chirurgiczny prowadzony przez naszego doktora Aleksandra Sowiera, znalazł się w ścisłej czołówce leczenia raka trzustki w Polsce – uplasował się na 4 miejscu!

Jesteśmy z tego dumni, tym bardziej, że sam szpital, w którym nasi chirurdzy wykonują operacje raka trzustki, nie jest szpitalem onkologicznym. Został uznany za ważny ośrodek leczenia i diagnozowania raka trzustki dzięki naszym lekarzom. Jak powiedziała Gazecie Wyborczej Elżbieta Wrzesińska-Żak, dyrektor szpitala im. F. Raszei: „Onkologia jest jedną z naszych sztandarowych specjalizacji”.

Bardzo nas cieszy taka nobilitacja i to, że możemy się podzielić z Wami informacjami z rankingu. To ważne wiadomości, ponieważ – jak pisze autorka artykułu – „od doświadczenia lekarzy zależą bardzo częstorokowania Pacjentów”.

Link do artykułu:

https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,25690122,jak-leczymy-raka-ranking-szpitali-onkologicznych.html